Heb je er ooit aan gedacht om in een vogelnest, een UFO of een spiegelkubus te slapen? Waarschijnlijk niet, maar als het om design en architectuur in Zweden gaat, lijkt alles mogelijk.
Treehotel begon allemaal in 2010 met de droom van Britta en Kent Lindvall om een bejaardentehuis uit de jaren ’30 om te toveren tot een gastenverblijf in hun geboortedorp Harads, zo’n 100 kilometer van de luchthaven van Luleå in het noordelijke Zweden. Het eindresultaat was geen gewone B&B – het werd een boomhotel met negen hutten, geïnspireerd op de film The Tree Lover.
De kamers hangen 4 tot 6 meter boven de grond en bieden uitzicht op de vallei van de rivier de Lule, de hoge dennenbomen en, als je geluk hebt, het noorderlicht. Om elke hut uniek te maken, hebben verschillende Scandinavische architecten, waaronder het Noorse Snöhetta (de 7e kamer), het Zweedse Tham & Videgård Arkitekter (Mirrorcube) en de Fins-IJslands-Noorse studio Rintala Eggertsson Architects (Dragonfly), hun stempel op het ontwerp gedrukt.